Jak przebiega leczenie zeza u dorosłych?

zez

Leczenie zeza jest znacznie bardziej skuteczne u dzieci natomiast nie oznacza to, iż jest niemożliwe. Faktem natomiast jest, iż lekarze mówią o dużo gorszych rokowaniach, co do efektu zabiegów niwelujących tego rodzaju wadę wzroku.

Aby zniwelować zaburzenie widzenia tego typu, najczęściej przeprowadza się operacje zeza u dorosłych. Niestety, nikt nie gwarantuje, że po takim zabiegu pacjent nie będzie borykać się ze skutkami ubocznymi. Bardzo często zez zostaje likwidowany natomiast pojawia się zez następczy bądź podwójne widzenie.

Nie ma jednak wątpliwości, że zeza u osób dorosłych należy leczyć i to nie tylko poprzez chęć zyskania atrakcyjnego wyglądu – trzeba przyznać, że zez szpeci przecież twarz pacjenta. Operacje są najczęściej nieinwazyjne, przebiegają przy podaniu znieczulenia miejscowego bądź narkozy (znacznie rzadziej). Pocieszającym jest fakt, iż pacjent nie musi być hospitalizowany, jeszcze tego samego dnia wraca do domu i dotychczasowej aktywności fizycznej.

Osoba, która chce pozbyć się zeza i zdecydowała się na zabieg operacyjny, musi stosować się do narzuconych zaleceń. Na 6 godzin przed operacją nie może nic jeść ani pić. Sam zabieg trwa średnio godzinę, gojenie ran następuje zaś do 5 tygodni po nim. W tym czasie pacjent musi używać specjalne krople do oczu, może cierpieć na zapalenie spojówek bądź obrzęk powiek.

Zobacz także:




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*