4-latek do przedszkola

4 latek

Najczęściej, do przedszkola po raz pierwszy uczęszczają dzieci 3-letnie natomiast rekrutacja do grup przedszkolnych odbywa się każdego roku również dla tych starszych. Co więcej, okazuje się, że dla dzieci 4-letnich miejsce w przedszkolu państwowym musi się znaleźć, jeśli tylko rodzice dziecka wyrażają taką chęć.

4-latek w przedszkolu potrzebuje już znacznie mniej bliskości rodziców i jest dużo bardziej ufny aniżeli dziecko 3-letnie. Właśnie dlatego, maluch w tym wieku powinien każdego dnia odwiedzać tego typu placówkę. To dużo lepsze aniżeli trzymanie go pod tzw. kloszem. Trzeba też mieć na uwadze, iż dziecko, które ma 4 lata nabywa już w przedszkolu naukę, jest przygotowywane do kolejnego etapu kształcenia, czyli pójścia do placówki szkolnej. Pamiętajmy, że przedszkola realizują specjalnie przygotowany przez MEN program edukacyjny. Dzięki niemu dziecko zdobywa wiedzę i nowe umiejętności, uczy się też prawidłowych relacji społecznych, na jakie w domu nie miałby szans.

Każdy czterolatek może liczyć na miejsce w przedszkolu publicznym natomiast trzeba mieć na uwadze, iż gmina nie zawsze zaproponuje placówkę, która mieści się najbliżej miejsca naszego zamieszkania. Jeśli nie pasuje nam propozycja placówki, zawsze możemy poszukać przedszkola prywatnego. Wystarczy wpisać frazę typu „przedszkola warszawa”, by wyświetliła nam się cała lista tych dostępnych. Co ciekawe, placówki niepubliczne bardzo często oferują wyższe standardy i lepszą opiekę nad naszą pociechą aniżeli te publiczne.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*