Biznes na licencji – czy franczyza się opłaca?

jaki biznes otworzyć

Nie zawsze mamy możliwość, by otworzyć biznes, którego podstawą jest tylko i wyłącznie autorski pomysł. Taki wymaga najczęściej nie tylko ogromnych nakładów finansowych, ale również wytrwałości. Okazuje się, że nawet co trzecia młoda firma zakładana w Polsce, zostaje zamknięta już w pierwszym roku swojej działalności. Prowadzenie własnego biznesu wcale nie jest takie proste, nie każdy też wytrzymuje presję ze strony konkurencji.

Dla szerokiego grona potencjalnych przedsiębiorców dobrym rozwiązaniem jest uzyskanie licencji na prowadzenie intratnej działalności, to tzw. franczyza. Jaki biznes otworzyć tego rodzaju? Należy podjąć współpracę z marką, która odsprzedaje prawa do możliwości korzystania z jej znaków towarowych, ale nie tylko. Franczyzodawca zapewnia przekazanie swojego know-how, koncepcji sprzedaży, strategii reklamowej. Bardzo często wspiera też w działaniach promocyjnych, dostarcza nawet jednolite materiały reklamowe.

Eksperci rynku biznesowego potwierdzają, że rozwój samodzielnie stworzonej firmy może trwać nawet 10 lat aż do uzyskania optymalnie stabilnej sytuacji, przewagi konkurencyjnej, lojalnej grupy klientów, a co za tym idzie pewności osiągania wysokich zysków. W przypadku podjęcia współpracy franczyzowej rozwój placówki trwa średnio rok. Przedsiębiorcy widzą więc ogromną różnicę, dlatego większość tych, którzy zastanawiają się, jak otworzyć biznes, stawia na takie właśnie kroki zawodowej kariery. Nie ma przecież wątpliwości, że firma na licencji ma ułatwiony start i od początku swojej działalności korzysta z wizerunku i prestiżu, jaki przez lata wypracowywał franczyzodawca.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*