Ile czasu działa szczepionka?

tropiki

Okazuje się, że nie wystarczy zaszczepić się raz przeciwko zarażeniu daną chorobą, by cieszyć się skuteczną ochroną przez cale życie. Szczepionki na różne rodzaje chorób i wirusów mają swój termin działania. Przykładowo, szczepienie przeciwko pneumokokom będzie skuteczne przez 5 lat, przeciwko krztuścowi przez 7-10 lat a szczepionki na tężec i błonicę będą nas chronić przez 10 lat.

Zaznaczają to jasno standardy, zgodnie z którymi funkcjonuje całościowo medycyna podróży. Ważność działania szczepień jest przecież wielce istotna dla osób, które wybierają się na przykład w podróż do krajów tropikalnych czy zagrożonych epidemią chorób zakaźnych. Do większości z nich, turysta nie wjedzie bez dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia z datą, która określa aktualność tejże szczepionki. To obowiązkowe procedury, które mają po prostu chronić nasze zdrowie.

Tym samym, szczepienie przeciwko WZW A będzie nas chronić całe życie, ale to przeciwko malarii da nam ochronę na 10 lat. Należy o tym pamiętać planując wyjazd w rejony, gdzie istnieje dużo prawdopodobieństwo zakażenia.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*