Efektowne makijaże na wielkie wyjścia

Potrzeba poczucia własnej atrakcyjności towarzyszyła ludziom tak naprawdę od zawsze a dla jej zaspokajania sięgano po rozmaite metody. Nie da się jednak ukryć, że makijaż to bezwzględna domena kobiet. Ten, który zostanie wykonany odpowiednio, jest w stanie ukryć wszelkie mankamenty urody i podkreślić atuty. Makijaż jest popularną formą upiększania się – kobiety malują się bez względu na wiek, tryb życia czy status społeczny. Oczywiście, są różne techniki wykonywania make up-u i właśnie tutaj postaramy się określić cechy poszczególnych technik.

Makijaż codzienny

Każdego dnia, miliardy kobiet na całym świecie wstają o poranku, by przed wyjściem do pracy poddać się standardowemu rytuałowi. Praktycznie wszystkie malują rzęsy, nakładają na twarz podkład i podkreślają policzki różem. Do tego dochodzą jeszcze ozdobne kreski na powiekach bądź cienie, które mają jeszcze bardziej podkreślić ich wyrazistość. Na co dzień, malowane są również usta – zazwyczaj jest to jasny pigment, często pomadka ochronna bądź delikatny błyszczyk z drobinkami. Warto przy tym zaznaczyć, że oczywiście wiele zależy od osobowości, stylu, temperamentu czy potrzeb kobiet. Zazwyczaj, makijaż dzienny jest subtelny, naturalny, który ma jednie zakrywać mankamenty urody. Niektóre panie stawiają jednak na ten o wiele mocniejszy, my piszemy jedynie o standardzie.

Makijaż wieczorowy

Dobrze wykonany makijaż bezwzględnie wpływa na lepsze samopoczucie kobiet i zwiększenie ich atrakcyjności zewnętrznej. Jak ważne jest to przede wszystkim w obliczu tzw. wielkich wyjść, wiedzą najlepiej one same. Makijaż wieczorowy, czyli ten, który wykonywany jest na romantyczną kolację czy specjalną imprezę powinien być wykonany nieco inaczej aniżeli ten codzienny.

Przede wszystkim musi być bardziej precyzyjny i o wiele bardziej trwały – ma przecież utrzymać się w pełnej perfekcji podczas całego wydarzenia, nierzadko całą noc. Właśnie dlatego jest on o wiele mocniejszy, bardziej wyrazisty. W tym przypadku można pozwolić sobie na czerwone usta czy pomalowanie oczu metodą „smoky eyes”. Do tego baza, podkład, puder – mile widziany jest ten z drobinkami złota i mocno wytuszowane rzęsy.

Makijaż ślubny

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu i nic dziwnego, że każda panna młoda chce podczas tej uroczystości wyglądać jak przysłowiowy milion dolarów. To jedno z wydarzeń, kiedy bardzo rzadko kobiety podejmują się wykonania makijażu samodzielnie, raczej ufamy profesjonalistkom i to właśnie im powierzamy zadanie pomalowania naszej twarzy.

Makijaż ślubny musi być subtelny, podkreślać zalety urody, ale i trwały. Ceremonia w kościele a potem zabawa weselna to co najmniej kilka godzin; ostatni goście weselni żegnają się z nowożeńcami nawet późną nocą czy nad ranem. Panna młoda musi przez cały ten czas wyglądać wyjątkowo.

Ogromną zaletą korzystania z usług makijażystek jest to, że posiadają one profesjonalne kosmetyki, nie zawsze dostępne na sklepowych półkach. W przypadku makijażu ślubnego istotna jest przede wszystkim baza, dzięki której makijaż zostanie utrzymany w nienaruszonym stanie przez wiele godzin. To one również posiadają specjalne podkłady, które sprawią, że twarz panny młodej nie będzie błyszczeć w obiektywnie aparatu czy kamery i będzie zawsze wyglądać świeżo i promiennie.

Pamiętajmy, by do wykonywania perfekcyjnego makijażu używać tylko kosmetyki dobrej jakości, które nie wywołają uczulenia ani podrażnienia skóry. W przypadku podkładów czy innych produktów, jakie nanoszone są bezpośrednio na skórę, muszą być one odpowiednio dobrane, patrząc na rodzaj cery. Co więcej, sam makijaż musi być właściwy pod względem typu urody. Jeśli same nie mamy umiejętności wykonywania korzystnego make up-u, warto skorzystać z usług profesjonalistek. Makijażystki pracują najczęściej w renomowanych salonach piękności i gabinetach kosmetycznych.

Zobacz także:
5 Komentarze

  1. Całkowicie się zgadzam z tym artykułem. Nie można przyjść na ślub z makijażem jak na imprezę bo można zrobić bardzo złe wrażenie na pozostałych gościach.

  2. Rozbraja mnie ludzka głupota jeżeli chodzi o wypowiedzi na temat azji i chin. Osoby nie zdające sobie sprawy jak tam naprawdę teraz jest pisze bzdety gdy oni mają jako tako wolny rynek i się bogacą. Pracują dużo bo chcą być najbogatsi i najsilniejsi. Mój znajomy opowiadał mi o centrum ze sprzętem komputerowym gdzie wszyscy trzepią grubą kasę i nikt nie robi za miskę ryżu. Podobnie jest z knajpami, które są tańsze od tych w Polsce ale im i tak się opłaca bo koszty utrzymania są niższe. To tyle w temacie miłej rozkminy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*