Ile pieniędzy można wydać na zdjęcia ślubne?

fotografia ślubna białystok

Wybierając fotografa, który wykona dla nas sesję zdjęciową podczas przygotowań, ceremonii zaślubin oraz wesela, z całą pewnością nie powinniśmy sugerować się ceną. Okazuje się, że nie ma standardowego cennika tego rodzaju usług. Wiele zależy od oferowanego pakietu, ale też doświadczenia i renomy samego fotografa. Za tych najlepszych zapłacimy co najmniej kilka tysięcy, a termin będziemy musieli zarezerwować nawet rok wcześniej.

Nie da się ukryć, że fotograf, który będzie wykonywał profesjonalne zdjęcia podczas najważniejszego dnia w naszym życiu, jest sporą inwestycją. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia ślubne to jedna z najcenniejszych pamiątek, jaką zachowamy do końca naszych dni. Warto więc, by były wykonane w najlepszej jakości. Musimy zdać sobie sprawę, że w czasach, w których zdjęcia może robić każdy nie tylko aparatem, ale również smartfonem, by później móc przerabiać je i nakładać rozmaite filtry automatycznie, należy stawiać właśnie na jakość i doświadczenie profesjonalistów.

W sieci znajdziemy liczne oferty wystawiane przez fotografów ślubnych i niestety pseudo fotografów. Nie zawsze łatwo je odróżnić. Zastanowić nas powinien na pewno fakt niskiej ceny i dostępnych terminów. Jak wspomnieliśmy, dobre zdjęcia na ślub nigdy nie będą kosztować kilkaset złotych, bo są to pakiety, które kosztują średnio kilka tysięcy. Nie dajmy się też nabrać na dostępność bliskich terminów. Najczęściej oznacza to po prostu, że fotograf jest kiepski. W najlepszym przypadku jakaś para odwołała z nim współpracę, ale wtedy należy dobrze zweryfikować jego portfolio.

Okazuje się, że w większości polskich miast takich jak np. Białystok fotografia ślubna nigdy nie była tania. Oczywiście możemy ograniczyć się do kilku zdjęć wykonanym w studiu fotograficznym. Ogromną popularnością cieszą się jednak dzisiaj obszerne reportaże. Fotograf obecny jest już podczas przygotowań młodych do ślubu, później towarzyszy nowożeńcom w kościele, by w końcu udokumentować szaloną zabawę na weselu. Musimy wiedzieć, że poświęca na to cały dzień i noc. To jednak nie koniec jego pracy, bo przecież musi wybrać najlepsze zdjęcia, obrobić je i dopiero dostarczyć swoim klientom.

Cena będzie zależeć od jego zaangażowania, ale powinniśmy liczyć się z tym, że standardowy pakiet fotografa ślubnego to wydatek rzędu co najmniej 2 tysięcy złotych. Ci najlepsi za swoją pracę oczekują nawet 6 tysięcy złotych i nikogo nie dziwi już nawet taki cennik. Rzeczywiście w obliczu całkowitego kosztu organizacji ślubu i wesela, wynajęcie fotografa jest sporą inwestycją, ale większość nowożeńców nie wyobraża już sobie tych wydarzeń bez jego obecności.

Zobacz także:
1 Komentarz

  1. Fotografia ślubna to ciężki kawałek chleba, dziś każdy z lustrzanką ma się za wielkiego artystę, także trudno dziwić się, że dobry fotograf chce się cenić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*