Jak zachęcić dziecko do kolorowania?

Wodne kolorowanki Melissa

Okazuje się, że kolorowanie to nie tylko przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ta rozrywka po prostu rozwija najmłodszych. Doskonale wpływa na motorykę dłoni, rozwija manualnie, przygotowuje dziecko do nauki pisania, usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, uczy koncentracji, precyzji, skupienia i pobudza wyobraźnię.

Nie ma też wątpliwości, że kolorowanie jest dobrym pomysłem na nudę, na przykład w czasie podróży. Nie każde dziecko lubi ten rodzaj zajęcia, a kolorowanie jest dla niego po prostu nudne. Jak zachęcić malucha do tej kreatywnej rozrywki? Przygodę z kolorowaniem mogą zacząć już „roczniaki”, a producenci przyborów oferują naprawdę rozmaite rozwiązania, dzięki którym praca z kolorowanką staje się rzeczywiście przyjemnością.

Dobry wybór kredek

Aby zachęcić dziecko do kolorowania, niezbędny jest dobór właściwych kredek czy mazaków. Należy wybrać te, które wygodnie trzyma się w małej rączce, na początek proponujemy te grube o trójkątnym kształcie. Pierwsze kredki nie powinny się zbyt szybko łamać. Należy wybierać te dobrej jakości, a jeszcze bardziej atrakcyjne będą wtedy, gdy na każdej znajdzie się motyw ulubionej postaci z bajki.

Warto podsuwać dziecku różne rozwiązania, kredki, flamastry, cienkopisy, mazaki, malec sam wybierze, które akcesoria sprawdzają się najlepiej. By zabawa w kolorowanie nie była monotonna i mogła rzeczywiście rozwijać, należy oferować dziecku różne rozwiązania. Co ciekawe, kartka wcale nie musi być standardem, można przecież kolorować na specjalnych tablicach, a nawet na ścianie, wannie czy twarzy. Do każdej tego rodzaju aktywności trzeba dobierać właściwe, zawsze bezpieczne dla dziecka artykuły.

Magiczne akcesoria

Tradycyjne kolorowanki powoli odchodzą do lamusa, bo na rynku pojawiają się akcesoria, które cieszą się znacznie większym zainteresowaniem dzieci. Wystarczy wymienić znikopis, jadalne farby do malowania dłonią albo wodne kolorowanki. Wszystkie są w pełni bezpieczne dla malucha, a przygoda z kolorowaniem nie jest oczywista. Wodne kolorowanki Melissa łączą w sobie umiejętność rysowania z malowaniem, bo wykorzystuje się tutaj pędzel i wodę, dopiero wtedy na kartce pojawi się kolorowy rysunek. Znikopis jest jeszcze bardziej zaskakujący – rysunek może na przykład świecić w ciemności.

Do wyboru mamy też cały szereg atrakcyjnych kolorowanek, w sieci bez problemu znaleźć można portale, które udostępniają te do darmowego druku.

Wystarczy odwiedzić sklep z artykułami zabawkowymi bądź typowy „papierniczy”, by wybrać odpowiednie akcesoria do kolorowania. Szeroki wybór znaleźć też można w sklepach internetowych.

 

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*