Kiedy wybrać się do ortopedy?

chirurgia urazowo ortopedyczna

Czy wiesz, że choroby i urazy ortopedyczne, to jedne z najczęściej diagnozowanych wśród wszystkich pacjentów medycznych? Wszystko dlatego, że ulegamy nagłym uszkodzeniom ciała, nasze stawy i kości ulegają też destrukcji w wyniku naturalnego starzenia się organizmu. Niepokojące są także dane, które potwierdzają, że Polacy najczęściej bagatelizują problemy ortopedyczne, a ból niwelują środkami przeciwbólowymi. Tak działa się doraźnie, nie zwalczając przyczyny choroby, przez co ta dalej się rozwija. Po pomoc udajemy się dopiero wtedy, gdy choroba jest już w fazie zaawansowanej, nie da się cofnąć zmian, które wywołała albo konieczna jest operacja i jedynym ratunkiem dla pacjenta staje się chirurgia urazowo ortopedyczna.

Do ortopedy najlepiej udać się od razu po pojawieniu się pierwszych niepokojących symptomów. Na szczęście urazy ortopedyczne dają o sobie znać bardzo szybko i często objawy są na tyle silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie albo wprowadzają ogromny dyskomfort. Pierwszym kontaktem z lekarzem jest najczęściej wizyta u internisty, a dopiero ten medyk wydaje skierowanie do konkretnego specjalisty. Można też skrócić drogę do uzyskania fachowej pomocy, w tym celu funkcjonuje niejedna poradnia urazowo ortopedyczna. Warszawa posiada co najmniej kilka obiektów tego rodzaju.

Pamiętajmy też, że zawsze można uniknąć długich kolejek, wybierając prywatne kliniki. Nierzadko jest to zresztą jedyna opcja, by ratować własne zdrowie, a problem ortopedyczny na stałe nie wywołał problemów zdrowotnych.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*