Korekta nosa – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Okazuje się, że operacje nosa to najczęściej wykonywane zabiegi w klinikach chirurgii plastycznej czy na oddziałach chirurgicznych, w szpitalach. Trzeba przy tym dodać, że są to jednocześnie operacje najbardziej skomplikowane.

Korekta nosa następuje najczęściej poprzez występowanie dwóch czynników – to wada estetyczna naszego wyglądu bądź uraz mechaniczny, który nie pozwala na sprawne korzystanie z tego narządu. Krzywa przegroda nosowa sprawia, że nos nie tylko nie wygląda ładnie, ale też utrudnione zostaje prawidłowe, komfortowe oddychanie. Skrzywiona przegroda nosowa staje się więc schorzeniem zdrowotnym, jakie należy niezwłocznie niwelować.

Na operacje nosa najczęściej decydujemy się w prywatnych klinikach, bo to tam zatrudnieni zostają najlepsi specjaliści. Pamiętajmy, by wybierać obiekt i lekarzy, którzy cieszą się najlepszą renomą i wieloletnią praktyką – wpiszmy w wyszukiwarkę hasło typu „korekta nosa warszawa” i poczytajmy opinie tych, którzy już korzystali z tego rodzaju usług.

Co ciekawe, na korektę nosa nie powinny decydować się osoby, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia – do tego czasu nasz nos się kształtuje, więc operacja może nie mieć sensu (chyba, że niewykonanie zabiegu zagraża zdrowiu bądź życiu).

Sama operacja przebiega przy pełnej narkozie i nie trwa długo – maksymalnie 2 godziny. Rekonwalescencja jest za to długotrwała i bolesna a pacjent odzyskuje piękny wygląd nosa najwcześniej po kilku tygodniach.

 

Artykuł przygotowany na podstawie informacji ze strony: http://krajmed.pl/nos/

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*