Laserowe zamykanie naczynek – czy jest skuteczne?

laserowe zamykanie naczynek gdańsk

Cera naczyniowa i związana z nią charakterystyka, często w znacznym stopniu rzuca się w oczy. Zaczerwienienie, rumień i popękane naczynka… To wszystko wydają się być cechy nieuniknione, wymagające jedynie zakrywania grubymi warstwami podkładu. Czy jednak nie istnieje inna, skuteczniejsza metoda?

 

Choć metod walki ze stałym zaczerwienieniem skóry jest sporo, do najbardziej skutecznych należy laserowe zamykanie naczynek. Zabieg ten, jak wynika z nazwy, polega na użyciu wiązki laserowej, która w skórze zamieniana jest na efekt cieplny. Intensywne, punktowe działania lasera na wybrany obszar skóry, powoduje w tkance efekt fototermolizy. Na takiej zasadzie działania dochodzi do uszkodzenia tkanek naczynia krwionośnego. Pochłanianie określonej długości fali lasera przez daną tkankę, gwarantuje bezpieczeństwo, ponieważ nie powinien naruszyć on okolicznych komórek.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg jest bardzo efektywny, ze względu na możliwość wybrania odpowiedniej długości fali, a także selektywnego działania wiązki na wybrany obszar. Należy jednak liczyć się z pewnym lekkim dyskomfortem bólowym, charakterystycznym dla centralnych partii twarzy. To właśnie w tym miejscu przebiega nerw, który odpowiada także za wywołanie łzawienia. Mimo to przebieg zabiegu nie należy do długich i wymagających, nie należy się więc obawiać wyjątkowego dyskomfortu. Nieco mniej nieprzyjemne jest usuwanie naczynek z innych obszarów twarzy, np. nóg.

Wizyta w klinice zostanie zapewne rozpoczęta od przeprowadzenia koniecznej diagnostyki, która wykluczy możliwość występowania u pacjenta przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich m. in. ciąża, choroby krzepliwości krwi, epilepsja czy przyjmowanie leków światłouczulających. Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla osób z cerą naczyniową, kruchymi naczynkami oraz borykającymi się z trądzikiem różowatym.

Po zabiegu warto stosować się do zalet osoby, która go przeprowadziła, ze względu na dużą ilość ważnych reguł, wpływających nie tylko na efekt zabiegu, ale także zdrowie pacjenta. Brak możliwości usunięcia wszystkich zmian naczyniowych jednocześnie, a także możliwość wystąpienia nowych, jest powodem konieczności powtórzenia zabiegu kilkukrotnie, dla osiągnięcia najlepszych efektów. Pierwsze rezultaty widać już jednak po zregenerowaniu skóry po zabiegu, czyli najczęściej po upływie do dwóch tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na skuteczność. Nie wymaga on dużej ingerencji w ciało pacjenta, a przy tym przynosi stosunkowo szybkie i zadowalające efekty.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*