Na czym polega beztlenowe oczyszczanie ścieków?

oczyszczanie wód

Skuteczne, nowoczesne systemy oczyszczania ścieków gwarantują nie tylko spełnienie niezbędnych wymogów prawnych, ale również podtrzymanie ciągłości produkcyjnej w wielu firmach. Z tego też względu, muszą one składać się ze sprawdzonych, specjalnie dobranych urządzeń, które zapewnią wysoką skuteczność działania.

Jak można się domyślić, każda oczyszczalnia ścieków przemysłowych korzysta z nieco innych rozwiązań. Ich dopasowaniem często zajmują się wyspecjalizowane podmioty, które wspierają firmy na każdym etapie implementacji systemów oczyszczania. Tyczy się to także technologii beztlenowej. Jak sama nazwa wskazuje, w ich przypadku cały proces przebiega w środowisku pozbawionym powietrza. W jego efekcie, produkowane są takie związki jak metan czy dwutlenek węgla. Warto nadmienić, że bo metodzie beztlenowej wykorzystywane jest oczyszczanie tlenowe, w ramach których istotną funkcję pełnią mikroorganizmy.

Jakie technologie są wykorzystywane w metodzie beztlenowej?

Zarówno oczyszczalnia, jak i podczyszczalnia ścieków powinna skupiać się na doborze optymalnych rozwiązań technologicznych, które pozwolą usprawnić cały proces, przy jednoczesnym obniżaniu negatywnego wpływu na środowisko. Wspomniane wcześniej podmioty gwarantują dostęp do takich właśnie technologii.

W metodzie beztlenowej stosowany jest między innymi specjalny reaktor Biobulk CSTR, który umożliwia oczyszczanie ścieków o wysokim stężeniu substancji nierozpuszczalnych i tłuszczów. Sporą popularnością cieszy się także system Memthame, który wykazuje wysoką skuteczność podczas beztlenowego oczyszczania ścieków wysoce stężonych. System gwarantuje efektywne usuwanie ChzT i zawiesiny ogólnej. Do tego dojść mogą również osobne technologie do oczyszczania ścieków komunalnych czy też pozwalające na odzysk wody ze ścieków.

Rozwiązań jest mnóstwo, dlatego ich dobór warto zlecić specjalistom. W ten sposób zyskujemy pewność, że zaimplementowane rozwiązania rzeczywiście okażą się skuteczne.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*