Olej lniany, kokosowy i rzepakowy – na zdrowie.

Nie od dzisiaj wiadomo jest, że tłuszcz tłuszczowi jest nie równy. Wiadomo także, że człowiek nie powinien całkowicie wyzbywać się dostarczania do organizmu tłuszczów. Wszystko jednakże zależy oczywiście od tego, jakie tłuszcze, z jaką częstotliwością i kiedy stosowane bądź jak przetwarzane.

Do najmniej zdrowych należy przede wszystkim olej palmowy. Niestety jest on stosowany w bardzo wielu przetworzonych potrawach jako wypełniacz, usztywniacz i emulgator. Z niekorzyścią dla naszego zdrowia. Olej palmowy w formie stałej, znajdziemy niestety w wielu masłach i margarynach, różnego rodzaju konserwach bądź przetworach konserwowych a także gotowych wędlinach czy potrawach mięsnych. Wszędzie tam gdzie producentowi uda się wprowadzić ten produkt, to tam go wprowadza, a to przede wszystkim za sprawą niskiej ceny i jego bardzo dużej dostępności. Niestety warunki komercyjne tutaj w pełni wygrywają.

olej lnianyMożemy także wyróżnić wiele olejów dobrych, pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Jednym z nich jest niewątpliwie olej kokosowy, jak sama nazwa wskazuje, pozyskiwanym z owocu kokosa (oczywiście z samego miąższu a nie ze skorup). Innym równie zdrowym olejem jest olej rzepakowy – choć tutaj wielkie znaczenie ma jego sposób pozyskania, forma i metoda tłoczenia jak i cała procedura z tym związana.

Najzdrowszym olejem jednakże zdecydowanie będzie olej lniany i to on zasługuje na miano oleju, który jest najkorzystniejszy dla naszego ciała i zdrowia. To właśnie ten olej pomaga nam w największym zakresie. To właśnie dzięki niemu, dostarczamy do naszego organizmu tak potrzebne wartości kwasu omega 3. Tłuszcz ten poprawia naszą witalność, przyśpiesza procesy trawienne, poprawia koncentrację jak i wszelkie procesy myślowe.

Zobacz także:
2 Komentarze

    • Sądząc po nicku to masz mało lat i jeszcze dużo musisz się nauczyć dziecko. No cóż w takiej sytuacji musisz się jeszcze dużo nauczyć ale nie rozumiem w zasadzie jednego. A mianowicie po co wam internet skoro nie umiecie z niego korzystać żeby poszukać informacji. A nie tylko opychacie się chipsami smażonymi na starym oleju właśnie kto wie czy nie palmowym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*