Pierwsze urodziny dziecka

balony na roczek

Pojawienie się w życiu małżeństwa dziecka to wyjątkowy okres, w którym trzeba wielu wyrzeczeń ze strony świeżo upieczonych rodziców. W takich momentach cały nasz kalendarz ustawiony jest pod potrzeby malucha, a my chcemy dla niego jak najlepiej. Niezwykle ważną datą są także pierwsze urodziny dziecka. Chcemy, by ta wyjątkowa chwila była jak najlepiej zapamiętana, dlatego stajemy przed niemałym wyzwaniem, organizując maluchowi jego pierwsze przyjęcie urodzinowe. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

Przede wszystkim roczek to nie jest wiek na huczne przyjęcia pełne ludzi. Z tego względu należy dobrze przemyśleć listę gości. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaproszenie tego dnia najbliższych – rodziców, dziadków, ewentualnie rodzina lub przyjaciele, którzy często bywają w naszym domu. Krótko mówiąc – towarzystwo, które jest dziecku znane.

Co do miejsca, w miejscowej prasie i internecie aż roi się od ofert licznych sal zabaw i zorganizowanych przyjęć urodzinowych, jednak warto je rozważać dopiero dla dziecka w wieku przedszkolnym. Z tego względu najlepiej imprezę urodzinową zorganizować we własnym domu, gdzie maluch czuje się pewnie i otoczony jest znajomą, bezpieczną przestrzenią. Oczywiście warto zatroszczyć się o liczne ozdoby takie jak balony na roczek, kolorowe czapki papierowe, talerzyki i kubeczki z postaciami z bajek – tak, aby to solenizantowi podobało się jak najbardziej!

Po wspólnym posiłku i torcie urodzinowym warto trochę rozruszać malucha i jego gości. Dla 12 miesięcznego dziecka najlepsze będą wybrane zabawy sensoryczne, takie jak bujanie na kocu, szukanie kolorowych guzików pośród ziarenek ryżu lub kaszy czy segregowanie kolorowych zabawek do odpowiednich pudełek.

Często przed taką imprezą pada pytanie z ust bliskich: jaki prezent kupić? Polecamy unikać głośnych zabawek, które odpowiednim prezentem nie będą ani dla malucha, ani dla rodziców. Najlepszym rozwiązaniem jest zestaw dużych, drewnianych klocków. Nie zasypujmy też domu wieloma różnymi zabawkami, zamiast na ilość, stawiajmy na jakość prezentów.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*