Jak przeprowadzić demakijaż twarzy?

cera

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy jest podstawą higieny i utrzymania jej w odpowiedniej kondycji. Podkład, pudry i inne kosmetyki kolorowe zapychają pory, nie pozwalając skórze oddychać. Co więcej, każdego dnia nasza skóra narażona jest na szereg zanieczyszczeń, kurz czy smog powodują, że szybko ulega ona uszkodzeniom. W efekcie, brak właściwej pielęgnacji doprowadzić może do stanów zapalnych, wykwitów, owrzodzeń czy trądziku. Skóra szybko straci blask, stanie się ziemista, szybciej ukażą się na niej zmarszczki. Będzie to miało wpływ na naszą atrakcyjność zewnętrzną, ale też na zdrowie.
Codzienny demakijaż, czyli usuwanie resztek makijażu i brudu ze skóry twarzy powinien odbywać się przy wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków. Dobierać je należy ze względu na rodzaj cery i jej właściwości. Idealne będą środki lierac – płyn micelarny, tonik czy olejek do demakijażu. Dla osób, które zmagają się z alergią skóry twarzy idealne będą kosmetyki bioderma, ale też te zalecone przez dermatologa. Co ciekawe, wszystkie środki do demakijażu są łatwo dostępne. Można je kupić w drogeriach albo aptekach, również tych internetowych – wystarczy je znaleźć wpisując na przykład „apteka online warszawa”.
Przy demakijażu należy pamiętać o ważnych zasadach. Skóry nie można pocierać zbyt mocno. Makijaż trzeba zmyć całkowicie, najlepiej płatkami kosmetycznymi. Na koniec na skórę twarzy wskazane jest zaaplikowanie odżywczego kremu na noc, który pobudzi ją do naturalnej regeneracji. Taką pielęgnację powinno stosować się codziennie, niedopuszczalne jest, by z makijażem położyć się spać.

Zobacz także:
1 Komentarz

  1. Tak wogóle to po co demakijaż? Nie lubię kobiet z toną tapety bo to jest oszustwo. Tak jak w sklepie gdy kupujemy GMO warzywa i owoce. Wstydźcie się Panie że rezygnujecie z naturalnego wyglądu, który uwielbiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*