Strój motocyklowy na lato

Krótkie spodenki i sandały, to z całą pewnością nieodpowiedni strój do podróżowania motocyklem, nawet podczas upałów. Okazuje się, że kierowca takiego jednośladu oraz pasażer muszą mieć właściwy strój. Nie chodzi jedynie o sam komfort jazdy, ale przede wszystkim zapewnienie sobie optymalnego bezpieczeństwa. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dobry strój motocyklowy zabezpiecza nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale chroni też ciało, na przykład podczas wypadku.

 

Marki, które oferują profesjonalne stroje motocyklowe, projektują kolekcje na każdą porę roku. Zupełnie inne spodnie revil założy motocyklista latem, inne jesienią, kiedy temperatura nieco spada. Hitem na lato są na przykład specjalne spodnie jeansowe, zapewniające idealną wentylację, a przy tym dające ochronę. Pamiętajmy, że ciało motocyklisty musi być w pełni zakryte – właściwe są więc długie spodnie oraz góra z długim rękawem. Niektóre firmy idą o krok dalej, oferując swoim klientom dodatkowe gadżety, jakie mają wpływać korzystnie na jazdę motocyklem w upale. Tutaj wymienić można chociażby specjalne wiatraki, które mogą schłodzić ciało w razie potrzeby.

 

Fakt, że podczas jazdy motocyklem zawsze chłód daje wiatr, natomiast podróż nie będzie przyjemna, kiedy dosłownie leje się żar z nieba. Średnio sprawdzają się stroje skórzane, które nagrzewają się od słońca. Lepiej nabyć ubrania tekstylne ze specjalnymi siatkami. Hitem jest dzisiaj materiał Cool Mesh, który posiada dodatkowe wentylatory. Dobrze jest też wybierać ubrania z pianki. Lepiej zrezygnować z całych kombinezonów na rzecz spodni oraz kurtki.

 

Nie zapominajmy o niezbędnych akcesoriach, które bez względu na pogodę każdy motocyklista powinien posiadać. To kask, który latem może posiadać specjalny system wentylacyjny czy rękawice rukka, w których nie pocą się dłonie, ale jednak optymalnie je zabezpieczają. Latem warto jeździć też w odpowiednio dobranym obuwiu. Sprawdzają się specjalne trampki i buty sportowe do jazdy na motocyklu. Te zawierają system wentylacyjny oraz wkładki antybakteryjne. Należy jednak pamiętać, że nie są nieprzemakalne.

 

Nie ma wątpliwości, że właściwie dobrany strój ma kolosalne znaczenie, jeśli spojrzymy na komfort codziennego podróżowania motocyklem. Właściciel tego jednośladu powinien zaopatrzyć się w co najmniej dwa zestawy garderoby – jedna będzie służyć latem, druga podczas chłodniejszych dni. Dzisiaj producenci ubrań na motor proponują zestawy, które są nie tylko modne, dobrej jakości i wygodne, ale również dają optymalne bezpieczeństwo.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*