Czy styl skandynawski jest nadal modny?

styl skandynawski

Prostota, praktyczny brak dodatków, tylko naturalne materiały i stonowane kolory. To właśnie charakterystyka stylu skandynawskiego, hitu w meblowaniu wnętrz ostatnich lat. Okazuje się jednak, że styl ten chyba na dobre zadomowił się w mieszkaniach Polaków.

O ile design mebli zmienia się praktycznie co kilka sezonów, tak styl zaczerpnięty od mieszkańców krajów skandynawskich wydaje się być nadal popularny. I cieszy ten fakt niezmiernie, bowiem dość już mamy dekoracji pstrokatych, tandetnych tapet i jeszcze bardziej kiczowatych meblościanek. Proste formy, często geometryczne, które pobudzają wręcz wyobraźnię, są tak samo cenione w naszym kraju jak antyki, meble z duszą, którymi zachwycamy się niezmiennie od lat. Nierzadko wystarczy jedynie renowacja mebli, delikatne odnowienie, by przywrócić im świetność.

Cieszy fakt, że coraz bardziej doceniamy prostotę i minimalizm, wolimy postawić na jakość aniżeli ilość. Zamiast wydawać pieniądze na zmianę mebli co kilka sezonów, chętnie odnawiamy te stare, bo klasyka jest chyba właśnie tym, co dzisiaj jest na topie w większości polskich domów.

Zobacz także:
2 Komentarze

  1. Skandynawski klimat jest co prawda zimny i ponury. Podobnie jest z meblami zresztą na obrazku widać ten kolor w stylu starego drzewa, które spadło z urwiska i rozkłada się x czasu wypalane przez słońce. Utrzymanie srogiego i surowego efektu jest faktycznie pracochłonne i mozolne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*