W jakich zawodach kobiety sprawdzają się najlepiej?

kobieta

Nauczycielka, księgowa, sprzątaczka, przedszkolanka – to zapewne zawody, z jakimi jeszcze do niedawna kojarzono tylko kobiety. Dzisiaj jednak, płeć piękna może radzić sobie doskonale jako prezes wielkiej korporacji, zawodowy kierowca czy inżynier.

Nie da się jednak ukryć, że kobiety wolą prace umysłowe aniżeli te fizyczne. Co więcej, są w znacznej większości humanistkami aniżeli specjalistkami od nauk ścisłych.

Lubią pracować w stabilnej organizacji, z jasno wytyczonymi obowiązkami i grafikiem pracy. Są znacznie bardziej zdyscyplinowane i lepiej zorganizowane. Coraz częściej, chcą być niezależne więc z powodzeniem otwierają własne firmy.

Biznes pozwala im połączyć obowiązki zawodowe, z tymi domowymi – wiadomo przecież, że nadal to kobieta ma ich na głowie więcej. Własna firma sprawdza się więc idealnie.

Potrzebny jest tylko dobry pomysł, najlepiej, gdy wiąże się z umiejętnościami, kwalifikacjami wykształconej kobiety. Pomysł na biznes szkoła językowa będzie więc świetny dla tych, które ukończyły anglistykę i pedagogikę, biuro rachunkowe zaś dla tych, które studiowały ekonomię i poszły na dodatkowe kursy.

Kierunków jest wiele, ważne, by praca wiązała się z zainteresowaniami, bo inaczej może szybko dojść do wypalenia zawodowego.

Zobacz także:
2 Komentarze

  1. Te trendy się zmieniają z roku na rok. Sama studiuję na politechnice i widzę jak coraz więcej kobiet jest na męskich kierunkach. Podobnie z wojskiem coraz więcej kobiet ma wspólnego, wystarczy pojechać na WAT i zobaczyć.;)

  2. Ja jestem tradycjonalistą i nie lubię jak Kobiety podejmują się męskiej roboty. Jak było w jednym odcinku Cejrowskiego mężczyźni lubią ostre i niebezpieczne rzeczy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*