Wycieczka do Oslo

oslo

Niektórzy wybierają się do Oslo na zakupy i trzeba przyznać, że oczywiście nie jest to zły pomysł, bo nowoczesne miasto oferuje galerie handlowe i multum butików w najlepszym wydaniu. Ale stolica Norwegii to nie tylko shopping. Turyści znajdą tu ogrom innych atrakcji.

Na zwiedzenie tego miasta wystarczy długi weekend chociaż oczywiście, im dłużej, tym lepiej. Wszyscy, którzy chcą lepiej i sprawniej poznać stolice krainy fiordów powinni wcześniej poznać podstawy językowe – nauka języka norweskiego pozwoli na sprawną komunikację, bo chociaż Norwegowie doskonale porozumiewają się też po angielsku, to cenią sobie możliwość rozmowy w języku ojczystym.

Oslo oferuj szereg atrakcji różnego typu. Ci, którzy chcą spędzić czas na łonie natury, powinni wybrać się na rowerowe szlaki, najlepiej na obrzeża miasta, bo warto dodać, że całe Oslo otacza bujny las. Ciekawy jest też fiord – symbol Norwegii. Aby go podziwiać należy znaleźć OsloFjord, malowniczą zatokę. Półwysep Bydgoy to kolejna atrakcja dla tych żądnych podziwiania nieziemskich widoków i tworów natury.

Co jeszcze ciekawego można zobaczyć w Oslo? Na pewno muzea – pierwsze kroki warto skierować do Muzeum Łodzi Wikingów, które mieści się na wspomnianym wyżej półwyspie. Na nim mieści się również Muzeum Kon-Tiki. We wschodniej części miasta, główną atrakcją jest zaś Park Rzeźb Vigelanda, tak samo warty uwagi turystów.

Zobacz także:
1 Komentarz

  1. Zawsze napewno znajdzie się ktoś kto umie lub co najmniej ogarnia podstawy angielskiego. Zwłaszcza że są otwarci na turystów i są bardziej rozwinięci technologicznie co zmusza ich do władania kilkoma językami. Ciekawe czy są organizacje pomagające nowym przyjezdnym odnaleźć się w tamtych realiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*