Zalety klas integracyjnych w szkołach podstawowych

zajęcia rewalidacyjne

Dzieci niepełnosprawne oraz te z różnego rodzaju zaburzeniami, takimi jak na przykład autyzm nie są pozostawione już same sobie. Nie muszą walczyć o integrację z rówieśnikami, a ich nauka nie odbywa się coraz częściej w domach, podczas nauczania indywidualnego.

W Polsce powstaje coraz więcej szkół specjalnych, nastawionych właśnie na nauczanie nietradycyjne. Tego typu szkoły dla dzieci z autyzmem, w której najmłodsi oprócz dostarczanej wiedzy otrzymują także ćwiczenia rehabilitacyjne oraz zajęcia rewalidacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Co ciekawe, zespół Aspergera w szkole jest coraz bardziej powszechny, ale na szczęście jest na to rada. Osoby z takimi zaburzeniami uczęszczają do specjalnych klas. Ich zalet jest wiele. Przede wszystkim klasy takie są o wiele mniej liczne aniżeli klasy tradycyjne. Ponadto zatrudnieni są najlepiej wyszkoleni specjaliści, którzy pomagają indywidualnym uczniom normalnie żyć i pobierać naukę.

Dzisiaj zespół Aspergera nie jest już problemem. Dzięki odpowiednio przystosowanym placówkom możliwe jest leczenie dzieci a przede wszystkim dostarczanie im możliwość sprawnego funkcjonowania.

Warto wiedzieć, że w klasach integracyjnych tuż obok dzieci z zaburzeniami, naukę pobierają także te całkowicie zdrowe. To również duży plus dla nich bowiem od małego uczą się empatii przez co choroba nie jest dla nich nieznanym zjawiskiem. Z całą pewnością zaprocentuje to w przyszłości, a pomoc potrzebującym będzie dla nich w dorosłym życiu sprawą całkowicie naturalną.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*