3 powody, dla których warto zdecydować się na usługi architekta wnętrz?

projektant wnętrz

Młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z typowego wystroju i zastosowania pomieszczeń. Czasy, kiedy meblościanka królowała w naszych domach bezpowrotnie minęły. Dziś chcemy dużych przestrzeni, żywych kolorów i awangardowych dodatków. Wszystko po to by czuć się naprawdę u siebie. Sami możemy dokonać wiele, by nasz dom nas satysfakcjonował, jednak dopiero z pomocą specjalisty stworzymy prawdziwe dzieło sztuki.
Jeżeli wciąż nie jesteście pewni, rzućcie okiem na 3 powody dla których warto skorzystać z usługi architekta wnętrz:

1) Oszczędność.
Z tym argumentem nie da się polemizować. Mowa tu nie tylko o oszczędności pieniędzy, ale też czasu i nerwów. To właśnie praca projektanta wnętrz by przekazać Ci, jakich materiałów użyć by stosunek ceny do jakości był najkorzystniejszy. Architekt pracuje w ściśle określonym budżecie. To oszczędzi Ci szukania rozwiązań na oślep i co za tym idzie, niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Nikt inny nie popatrzy w przyszłość tak obiektywnie jak doświadczona w tym osoba i nie zaprojektuje Twojego wnętrza tak, by służyło na długie lata. Oprócz tego projektant wnętrz wyręczy zapracowanych i tych którzy nie mają zmysłu estetycznego- dostaną gotową wizję swojego mieszkania.

2) Zobaczysz czy Twoja „wspaniała wizja” jest naprawdę taka wspaniała.
Architekci wnętrz tworzą trójwymiarowe wizualizacje przedstawiające jak będzie wyglądać pomieszczenie już po jego ukończeniu. To świetna opcja dla tych, którym brak wyobraźni przestrzennej oraz dla tych, którzy mają swoją wizję wystroju. Może się bowiem okazać, że w realnych proporcjach, metrażu i otoczeniu, nasza wizja jest niewygodna i przytłaczająca. Warto zobaczyć to wcześniej i uniknąć rozczarowania.

3) Dom lub mieszkanie, które zostało zaprojektowane przez profesjonalistę ma większą wartość na rynku.
Co daje Ci pewien sposób zabezpieczenie, jeżeli za kilka lat znudziłoby Ci się obecna miejsce zamieszkania. Poza tym architekt wnętrz tworzy tak, by było jak najbardziej ponadczasowo i uniwersalnie. Nie ma więc obaw, że ewentualni kupcy będą kręcić nosem na przestarzały design czy niemodne rozwiązania.

Przy tworzeniu własnego miejsca na Ziemi dbamy o każdy detal. W końcu całe życie czekamy na to by móc nazwać coś swoim i tylko swoim domem. W takiej chwili nie powinno być miejsca na przypadki. Jeśli chcemy cieszyć się cudownym i funkcjonalnym wnętrzem, czas skorzystać z usług projektanta wnętrz.

Zobacz także:
6 Komentarze

 1. Świetny artykuł bo pozwala uświadomić pewne kwestie. Otóż nie wszystkie nasze pomysły można zrealizować tutaj przykładem może być choćby rodzaj schodów czy mają być spiralne czy proste. Gdy dysponujemy małą powierzchnią pozostają tylko spiralne choć wiele osób by się uparło na zwykłe. Architekt ma nie tylko sprowadzać nas na ziemię lecz pozwalać wybrać najlepszą dla nas z opcji gdy planujemy remont.

 2. Jestem zdania że nie ma co brać za coś o czym nie ma się pojęcia. Jak ma się architekta wnętrz to można przedstawić mu swoją koncepcję i całość przedyskutować. Nie zawsze to co chcemy zrobić sami może wyjść w należyty sposób.

  • Zgadzam się choć lepszym argumentem na który nie zwraca się uwagi są koszty. Taka usługa architekta wnętrz nie kosztuje 100 zł i nie zawsze może nam przypaść do gustu.

 3. Dlaczego ja się zdecydowałam na architekta wnętrz?
  Po pierwsze miał większe wyczucie smaku niż ja
  Po drugie miał większe doświadczenie niż zwykła osoba
  Po trzecie wszystkie koleżanki teraz mi zazdroszczą tego w jaki sposób mam urządzony dom. 🙂 Wolałam go oddać w ręce kogoś kto się zna i z polecenia brata skorzystałam z usług Magdaleny Miśkiewicz. Ogólnie kobieta jest z Warszawy, ale projekty online też robi, z którego korzystałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*