Co jest najlepsze do filtrowania wody? Bidon, butelka, czy może dzbanek?

butelka na wodę z filtrem

Wszystkie organizacje zajmujące się ochroną naszej planety, trąbią na alarm, że jest ona zalana morzem plastiku, dlatego wszystkie działania, które mają na celu zmniejszenie produkowania plastikowych opakowań są na wagę złota. Każdy z nas może dołożyć swoją małą cegiełkę i już dziś kupić butelkę, bidon, czy dzbanek z filtrem i skończyć z mnożeniem plastikowych butelek. Co zatem wybrać i jaki produkt będzie najlepszy do naszych potrzeb?

Co będzie najlepsze do filtrowania wody?

Oferta produktów filtrujących wodę z kranu jest bardzo bogata. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy wybrać:

  • kubek z filtrem – to naczynie, które posiada ucho, jak standardowy kubek. Zamiast ustnika wyposażony jest w słomkę, jest wygodny i wyprofilowany, aby dobrze trzymał się dłoni. Jest świetny do korzystania z niego zarówno w pracy, jak i w domu,
  • dzbanek do filtrowania z wymiennym wkładem węglowym, który powinien stać się wyposażeniem każdej kuchni. Warto pamiętać, że umożliwia on regularne filtrowanie kranówki, którą można wykorzystywać zarówno do picia, jak i gotowania. W niektórych przypadkach filtry w dzbanku wymagają chwili czasu, zanim woda zostanie przelana i jest to jeden z głównych ich mankamentów,
  • butelka filtrująca i bidon z filtrem to rozwiązanie dla osób, które lubią mobilne rozstrzygnięcia. Butelka i bidon są bardziej poręczne. Każdy z nas może je zabrać ze sobą do pracy, czy wsadzić do torby i używać w trakcie aktywności w ciągu dnia.

Przedstawione rozwiązania to te najbardziej popularne. W zależności od naszych możliwości i preferencji możemy zbudować w naszym mieszkaniu stację uzdatniania wody, dzięki czemu nasza woda zostanie w pełni oczyszczona i zmiękczona.

Butelka filtrująca – jaką butelkę kupić?

Butelka do wody z filtrem jest bardzo podręcznym i popularnym asortymentem. Wystarczy spojrzeć na oferty różnych marek. W zależności od naszych preferencji możemy porównać butelki ze względu na kilka specyficznych cech. Jedną z głównych możemy być jej pojemność. Najczęściej będziemy mogli kupić półlitrowe butelki, które idealnie pasują do damskiej torebki, czy męskiego plecaka.  Inną kwestią jest kształt i rodzaj produktów i tutaj tez wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji, gdyż możemy wybierać i kupić bidon z filtrem, butelkę czy kubek. Innym istotnym czynnikiem jest cena, która różni się w zależności od marki i pojemności. Musimy jednak zauważyć, że w parze z wyższa cena, idzie wyższa jakość produktu. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości, jednak należy pamiętać, że butelka na wodę przede wszystkim powinna być wygodna i funkcjonalna.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*