Infekcje intymne latem

Wysoka temperatura i wilgoć to idealne warunki do mnożenia się grzybów i bakterii. Właśnie dlatego, właśnie w tym sezonie jesteśmy narażeni szczególnie na różnego rodzaju infekcje intymne. Okazuje się, że każda kobieta przynajmniej raz w życiu na takową cierpiała. Nie ma się co dziwić, nie zawsze przyczyną jest brak odpowiedniej higieny intymnej. Często wystarczy skorzystanie w publicznego kąpieliska czy wytarcie się nieco wilgotnym ręcznikiem, by infekcja grzybicza zaczęła się rozwijać.

Na szczęście, jej objawy bardzo często da się zauważyć szybko, dzięki czemu możliwe staje się natychmiastowe wdrożenie leczenia. Swędzenie okolic intymnych, dziwna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu czy zaczerwienienie pochwy to tylko niektóre z dokuczliwych objawów. Kobiety borykają się też z bólem w czasie stosunku a wszystko przez suchość pochwy, wywołaną właśnie infekcją.

Tak niekomfortowe objawy, skłaniają do wizyty u ginekologa, który szybko zaleci odpowiednią kurację. Najpierw powinien pobrać wymaz i na jego podstawie przepisać leki. Najczęściej są to maści i globulki dopochwowe, dzięki którym już w kilka dni można pozbyć się najbardziej uciążliwych dolegliwości.

Zobacz także:
2 Komentarze

  1. mnie najczęsciej właśnie latem dopadają infekcje intymne dlatego staram się zawsze mieć w zapasie invag dopochwowy lek probiotyczny który szybko przynosi ulgę dzięki temu że jest dopochwowy więc działa miejscowo, poza tym zawiera aż trzy szczepy bakterii pochodzące od polskich kobiet więc dla nas Polek jest najskuteczniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*