Jak myć dywaniki samochodowe? Poradnik dla początkujących

Jak myć dywaniki samochodowe

Metody czyszczenia dywaników samochodowych powinny być dostosowane do tego, z jakiego materiału wykonane są dywaniki do auta. Możesz wybrać do swojego pojazdu modele welurowe lub gumowe – w obydwu przypadkach sposoby czyszczenia są zupełnie inne. Chcesz wiedzieć jakie? Koniecznie sprawdź poniższy poradnik, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne w zakresie czyszczenia dywaników samochodowych.

Czyszczenie dywaników samochodowych a materiał wykonania

Sprawdź ofertę frogum-shop.pl, a kupisz możliwie jak najlepsze dywaniki welurowe oraz gumowe wysokiej jakości. Modele dostępne w sklepie kupisz w wersjach idealnie dopasowanych do Twojego samochodu osobowego i nie tylko. Jeśli masz w aucie welurowe dywaniki, możesz je wyczyścić na kilka sposobów, a mianowicie:

  • odkurzaczem piorącym – w tym przypadku welur może jednak ulec nadmiernemu zawilgoceniu, co spowodowałoby pojawienie się brzydkiego zapachu, a także przyczyniłoby się do powstania bakterii na powierzchni materiału,
  • pranie parowe – to skuteczna metoda odświeżania welurowych dywaników, która pozwala przede wszystkim na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń oraz niebezpiecznych bakterii. Dodatkowo podczas prania parowego pozbędziesz się wszelkich brzydkich zapachów zalegających w dywanikach samochodowych.

Jeśli chodzi o dywaniki gumowe – tutaj sprawdzają się zupełnie inne metody czyszczenia dywaników. Do modeli z gumy możesz zastosować mycie ciśnieniowe np. na tradycyjnej myjce samochodowej. DO usunięcia naprawdę ciężkich zabrudzeń warto zainwestować w dobrej klasy szampony i odżywki, a także szczotkę ze średnio twardym włosiem. W ten sposób pozbędziesz się przebarwień po wilgoci oraz błota, a następnie zabezpieczysz gumowe dywaniki przed dalszymi uszkodzeniami oraz nadmiernymi zabrudzeniami.

Mycie dywaników samochodowych – krok po kroku

Chcesz kupić do swojego samochodu jak najlepszej jakości dywaniki? Sprawdź ofertę na frogum-shop.pl. Znajdziesz tu wiele ciekawych modeli dywaników welurowych i gumowych, które są dopasowane do większości pojazdów samochodowych dostępnych na rynku. Inwestując w lepsze dywaniki do auta koniecznie zadbaj o ich czystość oraz regularne mycie. Po przeprowadzeniu prac polegających na oczyszczaniu dywaników wodą, koniecznie zadbaj o ich wysuszenie. W przeciwnym razie, zamiast oczyścić dywaniki, spowodujesz, że na ich powierzchni pojawi się pleść, a wraz z nią nieprzyjemny zapach trudny do usunięcia.

Czyszczenie dywaników samochodowych, a jakość wykonania produktu – czy producent ma znaczenie?

Producent dywaników samochodowych ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcesz użytkować dywaników welurowych i gumowych przez długi czas, koniecznie wybieraj tylko topowe marki. Sprawdź ofertę na frogum-shop.pl, a wybierzesz do swojego auta wyłącznie topowe modele dywaników, które są polecane przez wielu właścicieli samochodów w Polsce.

Sam proces czyszczenia dywaników polega głównie na ich kompleksowym oczyszczaniu z zabrudzeń i przebarwień np. błota i plam po śniegu, a także konserwacji. Welurowe dywaniki podczas czyszczenia potraktuj delikatną szczotką, która sprawi, że materiał stanie się na nowo przyjemny w dotyku i po prostu będzie pięknie wyglądać. Do gumy stosuj odpowiednie impregnaty, a ta zachowa swoją głęboką czerń, a dodatkowo będzie zabezpieczona przed przebarwieniami wynikającymi z częstego zalegania na nich wody z butów.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*