Jak wybrać ekspres do kawy?

kawa w kapsułkach

Marzysz o tym, by każdego ranka budził Cię aromat świeżo mielonej kawy, która doda Ci energii na cały dzień? Musisz wyposażyć swoją kuchnię w ekspres do kawy. Czy wiesz, że ten sprzęt jest już jednym ze standardowych elementów wyposażenia polskich kuchni? I chociaż Polacy nadal piją więcej herbaty, aniżeli kawy, to jednak większą uwagę skupiamy na dobrej jakości właśnie „czarnego napoju”.

Dobry ekspres do kawy – parametry

Ogromną popularnością cieszy się ekspres na kawy w kapsułkach. To dlatego, że jest w dosyć niskiej cenie, ale również komfortowy w obsłudze. Wystarczy włożyć wybraną kapsułkę, by już po chwili cieszyć się smakowitą kawą. Co więcej, producenci oferują różne rodzaje kaw, za każdym razem można pić więc cappuccino, latte albo espresso.

Równie dużym powodzeniem cieszą się ekspresy ciśnieniowe. Te mielą świeże ziarna kawy na bieżąco, by zawsze serwować doskonały, czarny napój. Te ekspresy również parzą różne rodzaje kawy wedle indywidualnych preferencji. Najważniejsza jest jednak jakość samych ziaren, najczęściej wybierana jest włoska kawa do ekspresu o średniej mocy, na przykład Arabica czy Robusta.

Według posiadaczy ekspresów do kawy domowego użytku, podczas wyboru takiego urządzenia ci brali pod uwagę nie tylko same funkcje ekspresu, ale również intuicyjność i łatwość obsługi panelu sterowania. Co więcej, pod uwagę brana była także możliwość wyboru co najmniej kilku rodzajów kaw, by najlepsza włoska kawa mogła za każdym razem smakować inaczej. Nie bez znaczenia jest wielkość ekspresu, by mieścił się na kuchennym blacie i nie zajmował zbyt dużo miejsca. Wartością są również względy estetyczne – ekspres musi po prostu pasować do kuchennego wystroju. Większość osób, które zdecydowały się na ekspres do kawy, na pierwszym miejscu nigdy nie stawiały na najniższą cenę, ale raczej na najlepszą jakość. Wiadomo, że znaczenie ma tutaj jakość samych ziaren kawy, ale smak i aromat czarnego napoju jest też istotny, uwzględniając pracę ekspresu. Nie ma wątpliwości, że ekspres do kawy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, jest to więc spora inwestycja, która ma służyć wiele lat, a poranna kawa ma smakować wyśmienicie i dawać energię na cały dzień.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*