Jak zadbać o higienę w salonie kosmetycznym?

ozonator powietrza

Już 18 maja otwarte mogą zostać salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, które w rygorze sanitarnym będą mogły przyjmować klientów. Takie obostrzenia to wynik panującej pandemii koronawirusa, przez którego tego rodzaju zakłady musiały pozostawać całkowicie zamknięte już od początku marca. Zatrzymanie gospodarki w tym sektorze rynku przez tak długi czas wywołało ogromny kryzys, a właściciele tych obiektów nie mogli generować zysków, co z kolei wywołało ich znaczne problemy finansowe.

Szczegółowe informacje na temat dezynfekcji powietrza i wody: https://www.mocsokow.pl/blog/poradnik-o-dezynfekcji-powietrza-i-wody-n121

 

Przygotowanie salonów kosmetycznych

Jak wspomnieliśmy, salony kosmetyczne mogą zostać otwarte 18 maja, ale tylko wtedy, gdy będą do tego odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim zaleca się ozonowanie salonów kosmetycznych, w tym wszelkich pomieszczeń, w których będą przyjmowani pacjenci, ale również zaplecza. Taka dezynfekcja salonów kosmetycznych pozbawi ich nie tylko koronawirusa, ale również zwalczy wszelkie bakterie, drobnoustroje i roztocza, a miejsce do pracy będzie wolne od zanieczyszczeń. Podobne zalecenia mają również inne zakłady, które będą przyjmować klientów – powszechne stało się między innymi ozonowanie salonów fryzjerskich.

Dezynfekcja ma odbywać się jak najczęściej. Czyszczone mają być fotele, stoliki, podłoga nawet kilka razy dziennie, a cała przestrzeń wietrzona nawet co godzinę. O ile zabieg tego nie zabrania, klienci oraz personel proszony jest o noszenie masek ochronnych oraz rękawiczek. Klienci mają być zapisywani telefonicznie, by uniknąć ich spotykania się i dużych skupisk ludzi. Niektóre salony już zapowiadają, że każdy pacjent proszony będzie o dezynfekcję rąk, a przed wejściem sprawdzana będzie temperatura ciała.

 

Nowe standardy

Pamiętajmy, że punkty usługowe, takie jak salony kosmetyczne już przed pandemią koronawirusa musiały zachowywać wszelkie środki higieny i bezpieczeństwa. Wszelkie urządzenia i sprzęty służące do realizacji zabiegów musiały być regularnie dezynfekowane. Dzisiaj, w obliczu pandemii zmienia się jedynie częstotliwość wykonywania takich działań. Standardem stanie się też ozonowanie pomieszczeń. Udowodniono pozytywne działanie ozonu w czystej postaci w walce z koronawirusem. Co więcej, to jeden z nielicznych środków w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Ozonowanie może odbywać się regularnie, z dużą częstotliwością. Do tego ozonować można zarówno duże przestrzenie, jak i poszczególne elementy wyposażenia wnętrza.

Zobacz także:




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*