Jaką rolę pełni żel hialuronowy?

kobieta

Myli się ten, kto uznaje, że żel hialuronowy to kwas stosowany w kosmetyce czy medycynie estetycznej. To dwa zupełnie inne środki, do odmiennego stosowania. O ile kwas hialuronowy ma nawilżać bądź uzupełniać niedoskonałości skóry twarzy, tak żel hialuronowy stosowany jest w ramach potrzeb zachowania odpowiedniego stanu stref intymnych.

Ginekolodzy potwierdzają, że środki na bazie żelu hialuronowego mogą a nawet powinny być stosowane w ramach profilaktyki. Płyny do irygacji czy płyny myjące pozwalają utrzymać optymalne pH narządów intymnych. Dodatkowo, wpływają na zniwelowanie niepożądanych objawów, takich jak zaczerwienienie, świąd czy suchość pochwy. Są swoistą ochroną i można je stosować każdego dnia w celach pielęgnacyjnych, nie tylko w stanach chorobowych, chociaż wtedy skutecznie wspomagają i przyspieszają procesy leczenia.

Żel hialuronowy znacznie zwiększa komfort codziennego życia. To szybkie nawilżenie i regeneracja miejsc intymnych. Jeśli cierpisz na suchość pochwy czy walczysz z infekcjami tejże części ciała, to preparaty tego rodzaju będą idealne. Poprawę odczujesz już w pierwszych dniach ich stosowania.

Zobacz także:
2 Komentarze

  1. Rok temu często odczuwałam dyskomfort i ból w ciągu dnia. Nie mogłam sobie z tym poradzić i poszłam do lekarza. Dostałam zalecenie żeby używać takiego żelu i pomogło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*