Jakie części ciała można ubezpieczyć?

ubezpieczenie

Wychodząc naprzeciw coraz większym oczekiwaniom swoich klientów, spora grupa towarzystw ubezpieczeniowych, tworzy dzisiaj nietypowe oferty polis. Tym samym, można ubezpieczyć swój głos, wizerunek a nawet każdą część ciała. Moda ta przyszła do nas z USA, gdzie wielkie gwiazdy estrady zaczęły korzystać z takowych propozycji.

Dla mnie dużym zaskoczeniem był fakt, iż amerykański aktor, Ben Turpin ubezpieczył swoje oczy a węgierski krytyk kulinarny zdobył polisę – opiewającą na 250 000 funtów, wedle której ubezpieczone zostały jego kubki smakowe. Masowo, poszczególne części ciała ubezpieczają też piłkarze. Polisę na swoje nogi opłacił Ronaldo, Lewandowski i Beckham.

Coraz bardziej powszechne są także ubezpieczenia kończyn dolnych, ale nie sportowców a piosenkarek. Pierwszą, która postanowiła ochraniać nogi była Tina Turner. W ślad za nią poszła między innymi Jennifer Lopez, która zresztą ubezpieczyła również swoją pupę. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż i nasze rodzime towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie oferują tak nietuzinkowe polisy. Możesz to sprawdzić pod hasłem „ubezpieczenia zdrowotne” i gwarantuje, że oferty miło Cię zaskoczą.

Na koniec przytoczę Wam jeszcze przykład najdziwniejszej polisy świata. Otóż, wokalista Tom Jones ubezpieczył swoje włosy na klatce piersiowej i to na bagatela – aż 7 milionów dolarów. Istne szaleństwo.

Pamiętaj o badaniach profilaktycznych: http://gabinet-usg-mokotow.pl/

 

Zobacz także:
2 Komentarze

  1. Jak zwykle każda głupota przychodzi z USA. Ubezpieczenie poszczególnych części ciała może się przyczynić do wzrostu nie legalnego handlu narządami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*