Jakie usługi realizuje zakład pogrzebowy?

domy pogrzebowe warszawa

Zakład pogrzebowy zajmuje się organizacją pogrzebów. Tak można ująć ogólnie działalność tego rodzaju obiektów usługowych. To do zakładów pogrzebowych udają się bliscy osoby zmarłej w celu realizacji godnego pochówku i załatwienia niezbędnych formalności. Weźmy pod uwagę, że pogrążeni w żałobie nie zawsze mają siłę, by przejść ten proces.

Podstawowe usługi oferowane przez zakłady pogrzebowe

Jakie są podstawowe usługi oferowane przez dom pogrzebowy? Warszawa, Poznań, Kraków czy Gdańsk, wszystkie miasta wyznaczają raczej podobne standardy. Efektem pracy zakładów pogrzebowych jest organizacja pogrzebu wedle wskazań rodziny osoby zmarłej albo możliwości godnego pochowku. Tak naprawdę zakłady pogrzebowe wyręczają bliskich w organizacji tej przykrej ceremonii ostatniego pożegnania.

Co muszą załatwić bliscy przy organizacji pogrzebu?

Zadaniem bliskich jest załatwienie aktu zgonu i to najczęściej jedyna formalność, jaką muszą spełnić. Oczywiście, to również rodzina decyduje o formie pochówku ciała, czy to ma być na przykład skremowane. Wybiera też trumnę/urnę, dekoracje i inne elementy pogrzebu. Zakład pogrzebowy reguluje zaś formalności z samym cmentarzem i kościołem, w którym ma odbyć się ceremonia pogrzebu. Zakład zajmuje się też ciałem, a więc myje je, ubiera, przygotowuje, by ostatnie pożegnanie odbyło się z godnością dla zmarłego, ale też jak najmniejszą traumą dla bliskich.

Co ważne, zakład pogrzebowy nierzadko rozwiązuje za rodzinę trudne sprawy związane z pochowkiem, na przykład sprowadza ciało spoza granic Polski, co wiąże się z koniecznością spełnienia licznych procedur oraz formalności.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*