Jesienny makijaż – trendy

wizażystka trójmiasto

Jeśli chcemy, jak wizażystka, być na bieżąco z najnowszymi trendami w makijażu, mamy bardzo dużo pracy domowej do odrobienia. Najnowsze „hity” na światowej klasy wybiegach oraz wśród internetowych wizażystek, zmieniają się w tempie błyskawicznym. Jakie są najnowsze trendy na jesień?

Ciężko jest wyróżnić jeden, dominujący kolor w tegorocznych jesiennych trendach. Wizażystki stawiają z kolei na jedną z formuł cieni, która zdobywa największą popularność – metaliczność. Zarówno na powiekach, jak i na ustach, metaliczne odcienie królują w obecnym sezonie. Szczególnie często zauważyć można przy tym klasyczne w przypadku jesieni odcienie złota oraz bordo. Standardowe, czarne smokey eyes, unowocześnione zostało za pomocą czerwonego akcentu na środkowej części powieki.

W kwestii powiek, co ciekawe, coraz rzadziej wykorzystywane są do makijażu oczu! Najnowszym trendem w makijażu jest „fruwająca” kreska. Na skórze między załamaniem powieki, a brwią, malowana jest kreska w wielu różnych kolorach i stylach, kształtem przypominająca makijaż, który mógłby być wykonany standardowo, przy okolicy rzęs. W przypadku tych innowacyjnych, a także standardowych kresek, eksperymenty są jak najbardziej dozwolone. Inspiracją może być wszystko, a nic nie musi wyglądać tak, jak się wydaje. Makijaż oka bywa jeszcze mniej standardowy tej jesieni, ze względu na coraz bardziej popularny efekt niepomalowanych rzęs. Skupia to większą uwagę na to, co „dzieje się” za przesłoną rzęs.

Popularnym rozwiązaniem jest nałożenie pewnych produktów nieco niedbale. Punktowe, rozmazane cienie w przeróżnych kolorach, nałożone np. jedynie w zewnętrznych kącikach oka; niejednolicie pomalowane usta, o nieostrych krawędziach lub nałożone jedynie na ich środek – to zasada, którą warto się kierować, jeśli jak wizażystki, chcemy być „na czasie”.

W kwestii ust, tej jesieni zrobiło się owocowo. Adrianna Klatt wizażystka Trójmiasto tej jesieni na pewno postawi na śliwkowe lub borówkowe kolory. Popularne są jednak również naturalne usta, nie zaznaczone przy pomocy żadnego kolorowego produktu.

Kontynuowanym trendem w makijażu, jest efekt rozświetlenia. Zarówno brokat, jak i wcześniej wspomniany efekt metaliczny, a także standardowy rozświetlacz, również w tym sezonie są chętnie wybierane przez światowej klasy wizażystów.

Jesień to czas nieco bardziej odważnego makijażu, z większym wykorzystaniem barw i różnych efektów. Choć czasem nie da się nadążyć za modą, najnowsze trendy w makijażu, prosto od wizażystki, mogą zachęcać do osiągnięcia ciekawego wizerunku nie tylko od święta, który na pewno przyciągnie wzrok wielu.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*