Mały pasażer – jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

fotelik dziecięcy

Nie zawsze ostrożna jazda autem wystarczy, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo sobie i współpasażerom. Wystarczy chwila nieuwagi czy brawurowa jazda innych uczestników ruchu, by doszło do groźnego wypadku. To właśnie dlatego mali podróżnicy zawsze muszą być przewożeni w fotelikach samochodowych, które dodatkowo zabezpieczone są pasami bezpieczeństwa.

Foteliki dziecięce muszą być dobrane odpowiednio do wielkości dziecka. Liczy się nie tylko waga, ale również ich wzrost. Na przykład głowa malucha nie może wystawać ponad górną część fotelika, bo będzie wtedy stwarzać zagrożenie zamiast zapewniać ochronę.

Fotelik dla dziecka to obowiązkowe wyposażenie auta. Ma w nim nie tylko być, ale też należycie spełniać swoją funkcję. Foteliki Sparco czy inne, muszą być odpowiednio przypięte – idealnie nadaje się baza, która zapewnia komfort i w 100% właściwy montaż fotelika do siedziska. Dziecko znajdujące się w foteliku musi być zaś zabezpieczone pasami bezpieczeństwa.

Aby można było mówić o optymalnej ochronie maluchów, trzeba wybierać foteliki samochodowe, które przeszły z wynikiem pozytywnym tzw. testy wypadkowe. Producenci poddają je testom, które obrazują, jaką ochronę daje konkretny model fotelika w sytuacji drobnej kolizji, ale też niebezpiecznej kraksy na drodze.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*