Nanoplastia włosów – co to jest, na czym polega?

botoks na włosy

Nanoplastia włosów to zabieg który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny i wykonuje go niejeden salon fryzjerski. Zabieg nanoplasti polega na trwałym wyprostowaniu włosów za pomocą specjalnego preparatu oraz wysokiej temperatury uzyskiwanej przy użyciu dobrej prostownicy. Pod wpływem gorąca, składniki odżywcze wnikają w głąb włosa zmieniając jego strukturę i odbudowując włosy. Zabieg nie jest w żaden sposób szkodliwy ponieważ jest wykonywany na naturalnych produktach. W składzie preparatów do tego zabiegu  znajduje się całe bogactwo składników odbudowujących i regenerujących strukturę włosa takich jak  keratyna, kolagen, aminokwasy, olej arganowy, proteiny i witaminy oraz nawilżające olejki i masła. Taki miks składników potrafi wyprostować włosy nawet bardzo trudne do ujarzmienia jak włosy bardzo kręcone czy fryzury typu afro. Dodatkowym efektem nanoplastii przez który panie tak chętnie decydują się na ten zabieg jest to że efekt prostych włosów utrzymuje się nawet przez pół roku, czyli zdecydowanie dłużej niż po zabiegu jakim jest keratynowe prostowanie włosów.

Jak przebiega zabieg nanoplastii?

Zabieg nanoplastii włosów powinien być wykonywany w profesjonalnym salonie fryzjerskim tylko wtedy efekt będzie taki jakiego oczekujemy. Składa się on z pięciu kroków. Po pierwsze na umyte włosy aplikuje się preparat, a następnie osłania się  je czepkiem. Kolejnym krokiem jest zmycie kosmetyku i suszenie włosów. Następnie włosy należy dokładne wyprostować pasmo po paśmie. Ostatni etap to dokładne umycie włosów łagodnym szamponem. Zabieg nanoplastii może potrwać od 3 do 6 godzin, wszystko zależy od ich długości i gęstości, a także od rodzaju preparatu prostującego.

Najbezpieczniej jest wykonywać takie zabiegi w profesjonalnym salonie. Jednak jeżeli posiadamy wiedzę i umiejętności oraz potrzebny sprzęt, zabieg możemy wykonać samodzielnie w domu. Należy jednak stosować się do zaleceń producenta preparatu.

Zobacz także:
1 Komentarz

  1. Nanoplastia włosów to dla mnie prawdziwa rewolucja w pielęgnacji. Po przeczytaniu tego artykułu, mam jasny obraz, na czym polega ten zabieg i jakie korzyści można osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*