Top 10 filmów, na które czekacie w 2018 roku

top 10 filmów 2018

Polacy coraz częściej chodzą do kina. Okazuje się, że rocznie kupujemy blisko 52 miliony biletów. Ciekawostką jest przy tym fakt, że około 12 milionów to bilety kupione na produkcje polskie. Cieszy to, że każdego roku wybieramy się do kin coraz częściej. Prognozuje się, że w 2018 roku pobijemy kolejny rekord w kwestii zakupionych biletów w kinowych kasach.

2018 rok przyniesie nam mnóstwo premier. Wreszcie doczekaliśmy się nie tylko nowych hitów, ale również kontynuacji filmów już dobrze nam znanych. W tym roku nie zabraknie również doskonałych filmów animowanych dla najmłodszych. Oto nasza lista kinowych premier, na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę. Zobacz naszą subiektywną listę TOP 10 filmów w 2018 roku:

1. Kształt wody

Premiera w polskich kinach odbędzie się 16 lutego 2018. Można śmiało powiedzieć, że to baśń dla dorosłych z mrocznym zabarwieniem. Do obejrzenia tego filmu przekonują nagrody, jakie produkcja zdobyła na światowych festiwalach. Wspomnieć można chociażby o nominacjach do Złotych Globów. Kształt wody to historia Elisy, która poświęca się pracy w rządowym laboratorium. Jej monotonne życie zmienia się, kiedy odkrywa tajny eksperyment, jaki prowadzony jest w miejscu jej zatrudnienia. Ten może zmienić nieodwracalnie oblicze całego świata.

2. The Disaster Artist

Premiera filmu odbędzie się w Polsce 9 lutego 2018 roku. To film biograficzny, sprytne połączenie dramatu z elementami komedii. Zachętą do obejrzenia niech będzie fakt, że jest to historia początkującego twórcy filmowego z Hollywood. Widz, który będzie miał okazję ją poznać, przekona się również, jakie reguły panują w całym świecie show biznesu.

3. Kobiety Mafii

Film Patryka Vegi swoją premierę będzie miał 22 lutego 2018 roku. To opowieść sensacyjna, w której nie brakuje dużej dawki doskonałego poczucia humoru. To historie kobiet, które chociaż twarde, muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Nie zawsze też są uczciwe – handel narkotykami, współpraca z mafią, to tylko niektóre elementy gry, którą prowadzą.


4. Pitbull. Ostatni pies

Na premierę tego filmu trzeba będzie poczekać do 18 marca 2018 roku. Tym razem reżyseruje go nie Patryk Vega, ale Władysław Pasikowski. W tej polskiej sensacji, która opowiada o pracy polskiej policji walczącej z gangami, zagrali między innymi Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Izabela Kuna i Doda.

5. Predator

Premiera tego kultowego filmu Science fiction odbędzie się w Polsce 3 sierpnia 2018 roku. Nową odsłonę Predatora wyreżyserował Shane Black. Główne role zagrali zaś Olivia Munn, Boyd Holbrook oraz Trevante Rhodes.

6. Madagaskar 4

Dokładnie 1 czerwca 2018 odbędzie się premiera kolejnej już części kultowego Madagaskaru. To animacja dla najmłodszych, w którą chętnie wciągają się również dorośli. Nie brakuje tu wątków przygodowych i akcji. Całość jest przezabawna. Jeśli ktoś jeszcze nie zna opowieści o zwierzakach z Madagaskaru, koniecznie musi nadrobić zaległości. Część 4 nadchodzi wielkimi krokami.

7. Tomb Raider

Przygody Lary Croft oglądać będzie można na wielkich ekranach od 15 marca 2018 roku. Tym razem główną rolę nie gra Angelina Jolie, ale Alicia Vikander. Przygody Lary na niezbadanej jeszcze wyspie u wybrzeży Japonii z całą pewnością będą ekscytujące. Czy główna bohaterka odkryje tam tajemnice zniknięcia swojego ojca? Przekonajcie się sami już w marcu.

8. Mamma Mia: Here We Go Again

Dokładnie 20 lipca odbędzie się premiera kultowego już musicalu. Główne role znowu zagrają: Amanda Seyfried, Dominic Cooper oraz Meryl Streep. Tym razem fani filmu poznają ich losy jeszcze sprzed wydarzeń przedstawionych w pierwszej części. Dużo muzyki, ogromna dawka poczucia humoru i świetna gra aktorska – na to mogą liczyć widzowie. Czekamy więc do lata.


9. Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Film dla całej rodziny będzie można oglądać w kinach od 2 listopada 2018 roku. To opowieść przygodowa o dziewczynce, która poszukuje klucza do pudełka, w którym dar schowała jej zmarła mama. Nagle trafia do tajemniczej krainy, gdzie przychodzi jej stanąć do walki z władczynią Czwartego Królestwa. Na szczęście do pomocy ma żołnierza, Phillipa. Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami.

10. Cudowny chłopak

19 stycznia 2018 roku na ekranach kin pojawił się film familijny przedstawiający historię chłopca ze zdeformowaną twarzą. Chociaż niektórzy mogą pomyśleć, że to film z gatunku tych dramatycznych, to jednak ma on pozytywne przesłanie. Chłopiec w nowej szkole udowadnia swoim kolegom, że nie tylko wygląd zewnętrzny się liczy. Piękno tkwi zupełnie gdzie indziej.

To nasze top 10 najlepszych filmów, które pojawią się na wielkich ekranach kin w 2018 roku. Różne gatunki, klasyki, kontynuacje i zupełne nowości. A Wy, na jakie tytuły czekacie z niecierpliwością? Do zobaczenia w kinach.

Zobacz także: