Warunki pracy w biurze

dezynfekowanie pomieszczęń

Pracodawca odpowiedzialny jest za zapewnienie dobrych warunków pracy dla wszystkich zatrudnionych bez względu na zajmowane przez nich stanowiska. Miejsce wykonywania zawodowych obowiązków musi być optymalnie bezpieczne i higieniczne. To priorytet, który ma znaczenie nie tylko dla komfortu pracy, osiąganej wydajności czy efektywności, ale także zachowania zdrowia. Dzisiaj, w obliczu pandemii koronawirusa zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa i ochrony pracowników jest szczególnie ważne.

Kto sprząta biuro?

Jeśli pracownik biurowy nie ma takiego zapisu w umowie, nie jest zobowiązany do sprzątania swojego miejsca pracy. Przyjęło się, że powinien zachowywać względny ład na biurku, natomiast inne osoby odpowiedzialne są za czystość chociażby przestrzeni wspólnych czy ciągów komunikacyjnych. Dzisiaj z ogromną dbałością dba się już nie tylko o higienę zaplecza socjalnego, ale także każdego miejsca pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie na przykład płynów do dezynfekcji dłoni oraz takie zorganizowanie miejsca pracy, by zatrudnieni mogli zachować należyty odstęp.

Pracodawca najczęściej współpracuje dzisiaj z profesjonalnymi firmami sprzątającymi, rzadziej sprzątaczki zatrudniane są na etat. Wszystko dlatego, że specjaliści posiadają najlepszej jakości sprzęt i preparaty, dzięki którym sprzątanie i odkażanie pomieszczeń realizowane jest w należytych standardach.

Dzisiaj do powszechnych i regularnych już działań zaliczyć też można ozonowanie biur. Okazuje się, że ozon w czystej postaci eliminuje bakterie, wirusy, roztocza, pleśń i grzyby. I chociaż nie zwalcza koronawirusa, to z całą pewnością pozwala zagwarantować optymalną sterylność.

Ozonowanie biur

Warto dodać, że ozonowanie biur, czyli ich odkażanie dotyczy dzisiaj już nie tylko pomieszczeń i wszelkich elementów wyposażenia takiego miejsca pracy. Pamiętajmy, że ogromna ilość bakterii i innych niekorzystnych czynników gromadzi się również na papierze i dokumentach, z którymi każdego dnia ma do czynienia pracownik biurowy. Ozon również czyści takie struktury z zachowaniem ich najlepszej jakości.

Okazuje się, że pracownicy skupiają coraz większą uwagę na standardy w miejscu pracy. Ciekawostką może być to, by do nowoczesnych biur, w których dba się o czystość, higienę, bezpieczeństwo, ale i komfort pracy zatrudnionych, składanych jest nawet kilka razy więcej CV, aniżeli do firm, które oferują jedynie wymaganą podstawę w tych kwestiach.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*