Dlaczego cierpimy na żylaki odbytu?

hemoroidy

Uznaje się, iż z hemoroidami zmaga się nawet co 4 Polak. Schorzenie to występuje najczęściej u osób dorosłych, chociaż nie da się ukryć, że może być diagnozowane także u dzieci i młodzieży. Żylaki odbytu powstają w końcowym odcinku układu pokarmowego z różnych przyczyn.

Mówi się, że hemoroidy są dolegliwością, z którą zmagają się głównie osoby pracujące w pozycji siedzącej, tzw. pracownicy biurowi. To choroba, która doskwiera tez zawodowym kierowcom, osobom, które stronią od aktywności fizycznej, ale też sportowcom różnych dzień – przede wszystkim kolarzom, uprawiającym jazdę konną bądź kierowcom rajdowym.

Skutecznych metod leczenia żylaków odbytu szukają też kobiety w ciąży. To one wpisują w wyszukiwarkę nader często hasła typu „leczenie hemoroidów warszawa”, by pozbyć się bolącej i uciążliwej choroby. Tak, to prawda – hemoroidy bardzo często występują u kobiet ciężarnych a wszystko w wyniku zaburzeń hormonalnych i ucisku dolnych zwieraczy. Jeśli żylaki odbytu nie wystąpią jeszcze w trakcie ciąży to pojawiają się zaraz po porodzie.

Zobacz także:
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*