Jak przygotować się do ciąży – położna może pomóc?

położna poznań

Poznań to miasto w którym znajdują się 4 szpitale położnicze, a największy jest szpital na Polnej w dzielnicy Jeżyce. Położna to osoba, która zajmuje się szeroko pojętym zdrowiem kobiety i dziecka, zarówno w okresie przygotowań do ciąży, jak i w jej czasie, podczas porodu i połogu. Jak widać zakres działań położnej jest zdecydowanie szerszy niż samo odbieranie porodu. Co warto wiedzieć na temat roli położnej na każdym z tych etapów?

Prywatna położna – poszukaj jeszcze przed ciążą!

Na etapie planowania ciąży warto zastanowić się kto będzie prowadził nas przed kolejne jej etapy. Wybór lekarza to jedno, jednak chcąc odpowiedzieć na pytanie „jak przygotować się do ciąży” należy zastanowić się po co i jak wybrać właściwą położną.

Która położna w Poznaniu jest najlepsza?

Na to pytanie nikt nie odpowie jednoznacznie, ponieważ każda kobieta musi znaleźć osobę, której będzie mogła zaufać. Z pewnością każda dobrze wykwalifikowana położna w Poznaniu będzie potrafiła odpowiedzieć na pytania, pobrać wymaz z pochwy czy poprowadzić kobietę w czasie ciąży czy porodu, ale nie z każdą uda się nawiązać więź. Dlatego zanim wybierzesz położną umów się z nią na spotkanie i zobacz, czy jest wyrozumiała, cierpliwie i wyczerpująco udziela informacji i czy czujesz do niej zaufanie. Szukając odpowiedzi na pytanie która położna w Poznaniu jest najlepsza możesz zapytać o to na internetowych forach lub poczytać opinie w Internecie. Jednak zawsze ostateczna decyzja powinna zapaść po osobistej rozmowie.

Profilaktyka w mieście Poznań – wymaz z pochwy w kierunku paciorkowca

Etap przed poczęciem jest niezwykle ważny z punktu widzenia zdrowia kobiety oraz dla rozwoju przyszłej ciąży. W całej Polsce przesiewowo prowadzone są badania w czasie ciąży mające na celu wykrycie między innymi paciorkowca z grupy B (badanie GSB). Nie inaczej jest w mieście Poznań – wymaz z pochwy jest pobierany przez położną lub lekarza, a materiał zostaje wysłany do badania. W przypadku wykrycia paciorkowca konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii okołoporodowej, aby nie przeniósł się on na dziecko w czasie porodu. Jest to badanie refundowane i warto porozmawiać z położną kiedy i gdzie najlepiej je wykonać.

Pytania o szpital położniczy w dzielnicy Jeżyce – Położna będzie znała odpowiedź!

Szpital na ul. Polnej wybierany przez największą ilość rodzących kobiet z Poznania i okolic znajduje się w dzielnicy Jeżyce. Położna, która pracuje w danym szpitalu może mieć więcej informacji na temat jego działania i odpowiedzieć kobiecie na wiele pytań i wątpliwości. Wiele pacjentek wybiera szpital na polnej ponieważ mieszkają w pobliskiej dzielnicy Grunwald. Położna, która mieszka i pracuje blisko nas będzie mogła szybciej dojechać w razie ewentualnych problemów lub nagłych sytuacji. Warto zauważyć, że szpitale położnicze w Poznaniu nie są od siebie oddalone, dlatego niezależnie czy mieszkamy w dzielnicy Jeżyce czy Grunwald, położna pracująca w dowolnym szpitalu powinna mieć do nas dobry dojazd.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*