Jonizator wody – na czym polega jego działanie?

jonizator wody alkaicznej

Jonizacja wody to temat, którym naukowcy zajmowali się od lat. Eksperci specjalizacji biologicznych, chemicznych oraz fizycznych doskonale znają proces działania jonizatora. Dzisiaj jednak polepszanie jakości wody cieszy się też ogromnym zainteresowaniem osób prywatnych, dla których zdrowy styl życia stał się priorytetem. W czasach, w których dosłownie z każdej strony wprost zalewa nas fala chemii i zanieczyszczeń, warto mieć wpływ i zmieniać nawyki na lepsze dla naszego organizmu i korzystać z produktów naprawdę dobrej jakości. Jonizatory są dzisiaj niezwykle popularne i o ile jeszcze do niedawna służyły przede wszystkim w medycynie, tak teraz coraz częściej nabywamy je do gospodarstw prywatnych i używamy każdego dnia.

Urządzenie do jonizowania wody – jak działa?

Sam jonizator wykazuje niezwykle prostą budowę i konstrukcję, której działanie może z łatwością zrozumieć każdy. Efektem pracy jonizatora jest woda zjonizowana, a więc lepszej jakości. Taki proces przebiega przy zastosowaniu elektrolizy.

Jonizacja wody jest łatwa w realizacji przez każdego. Sprzęty domowego użytku to najczęściej naczynie wyposażone dodatkowo w dwie elektrody oraz specjalnego węża. Do naczynia wlewana jest woda, jedna elektroda przyczepiana jest do węża, druga wkładana zostaje do naczynia.

Właściwości wody jonizowanej

Ta ma podobno zbawienny wpływ dla naszego organizmu. Jonizator wody alkaicznej pozwala wpłynąć na jej skład. Przede wszystkim zmienia ORP na ujemne, a więc woda działa jak naturalny oczyszczać organizmu. To świetny środek do walki z toksynami. Taka woda sprawdza się podczas diet odtruwających i oczyszczających oraz w czasie stosowania głodówek. Oczywiście, by zachować dobry stan zdrowia, zaleca się korzystanie tylko z takiej wody każdego dnia w ramach gaszenia pragnienia.

I to nie wszystko, bo okazuje się, że woda jonizowana zmniejsza kwasowość całego organizmu, poprawia metabolizm i procesy trawienne. Podobno woda poddana jonizacji lepiej nawadnia organizm.

Czy warto kupić jonizator wody?

Oczywiście, że tak, ale należy zwracać szczególną uwagę na jakość takiego urządzenia. Przed procesem jonizowania wody należy też zbadać pH i ORP wody kranowej. W idealnej sytuacji wodę kranową powinno się poddawać jonizacji oraz filtracji – w tym celu przydają się na przykład dzbanki dafi czy butelki z dodatkowym filtrem. Nie ma jednak wątpliwości, że to inwestycja opłacalna, korzystna dla naszego zdrowia i funkcjonowania organizmu. To też opcja dla tych, którzy do tej por nie przepadali za piciem wody – po jonizacji ta staje się po prostu smaczna.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*