Jakie korzyści zdrowotne znajdziemy w soku jabłkowym?

sok jabłko

Ostatnio coraz częściej Polacy sięgają po naturalny sok. Jabłko stanowi jeden z najbardziej popularnych owoców. Dodając jeden do jednego, mamy świetne połączenie – sok jabłkowy, który jest nie tylko pyszny, ale jego właściwości przynoszą wiele korzyści dla naszego organizmu.

Korzyści dla zdrowia wynikające z picia soku jabłkowego

Należy pamiętać, że soki jabłkowe są bogate w białko i witaminy z grupy C i E. Regularnie pity, dostarcza dużej ilości potasu i żelaza. Składników, które są niezbędnej do prawidłowej pracy całego organizmu.

Już wiemy, że sok jabłkowy wypływa pozytywnie na nasz organizm, ale jak dokładnie. Postanowiliśmy się temu przyjrzeć i zaobserwowaliśmy, że regularne pycie soku jabłkowego wpływa na:

  1. Stymulację i regenerację skóry

Dzieje się tak za sprawą wysokiej zawartości witaminy C w soku jabłkowym, dlatego skóra się leczy i regeneruje. Dodatkowo w soku znajduje się także zdecydowana ilość witaminy E, która działa jak przeciwutleniacz i chroni komórki skóry przed działaniem wolnych rodników.

  1. Prawidłową pracę serca

Regularnie spożywany sok jabłkowy zachowuje zdrowe serce. Dzieje się tak ze względu na fakt, że jabłka zawierają histydynę, która obniża ciśnienie krwi. Dodatkowo sok jabłkowy zapobiega gromadzeniu się cholesterolu w wątrobie. Dzięki sokowi jabłkowemu do krwiobiegu dostaje się mniejsza ilość cholesterolu, co korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

  1. Silne mięśnie i stawy

Już jedno jabłko wystarczy, aby dostarczyć naszemu organizmowi dzienne zapotrzebowanie na potas, który jest jednym z podstawowych składników do prawidłowej pracy układu nerwowego i mięśniowego. Dodatkowo należy pamiętać, że sok jabłkowy sprzyja przyrostowi masy mięśniowej i pomaga przekształcić węglowodany w energię.

  1. Stymulację spalania zbędnych kilogramów

Sok jabłkowy jest doskonałym produktem wspierającym odchudzanie, gdyż dostarcza dużej ilości błonnika, który pozwala utrzymać uczucie sytości na dłużej. Dodatkowo sok pozwala regulować poziom cukru we krwi oraz przyspiesza prawidłową pracę metabolizmu.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*