Zabawki kreatywne – które warto dawać dzieciom?

muszelka bilibo

Dbanie o odpowiedni rozwój dziecka to obowiązek każdego rodzica. Dzisiaj wiadomo na pewno, że ten przebiega najbardziej optymalnie, jeśli jest łączony z zabawą. Okazuje się, że kilkulatek może skupić swoją uwagę przez maksymalnie 20 minut. To zbyt mało, by nabył konkretną umiejętność i dobrze ją utrwalił. Dlatego właśnie w tym celu wykorzystuje się zabawki, ponieważ wtedy nauka przebiega nieświadomie, ale jest jak najbardziej cenna. Z tego też powodu tak propagowane są zabawki kreatywne. Te pobudzają wyobraźnię, która jest nieodłącznym elementem prawidłowego pojmowania rzeczywistości i poznawania świata. Na sklepowych półkach można znaleźć mnóstwo propozycji, które w tym pomagają i są jak najbardziej akceptowane przez najmłodszych.

 

Warto zrezygnować z zabawek interaktywnych, których jedyną funkcją jest granie, świecenie kilkoma kolorami. Takie gadżety niewiele wnoszą do życia dziecka. Co więcej, kilkulatek szybko się nimi nudzi, kiedy poznaje już wszystkie funkcje i nie ma możliwości się rozwijać. Od lat ogromną popularnością cieszą się za to zabawki drewniane. To najczęściej klocki stworzone z jednego kawałka drewna. Dzięki nim można tworzyć zamki, pociągi, place budowy, warsztaty, wszystko, co tylko przyjdzie na myśl najmłodszym. Dzięki temu jedna, prosta w swojej formie zabawka, może być wykorzystywana w wieloraki sposób.

 

Producenci idą dzisiaj o krok dalej, a ich oferta poprzedzona jest wieloma badaniami naukowymi. Dzięki temu nowoczesne zabawki kreatywne nadal zachowują niezwykle prostą formę, ale jeszcze lepiej wpływają na rozwój maluchów. Przykładem może być muszelka Bilibo, która jest do kupienia na stronie https://raczkujemy.pl/muszle-bilibo/. Wykonana z przyjaznego materiału, odporna na ciężar, pękanie, rysowanie czy wodę, może być stosowana jako element zabawy w piasku, na śniegu czy wodzie. Dziecko może traktować ją jako kołyskę dla bobasów, świetną foremkę do piaskownicy, bezpieczną huśtawkę, która udźwignie nawet ciężar osoby dorosłej. Prosta forma pobudza ciekawość, stymuluje zmysły, inspiruje do różnych zastosowań. Muszla Bilibo polecana jest nie tylko przez producentów, ale też same dzieci, rodziców oraz psychologów. Została okrzyknięta jedną z najlepszych zabawek kreatywnych, która nadaje się do usprawniania motoryki ruchowej, rozbudzania wyobraźni i szalonej zabawy w różnym wydaniu.

 

Mówiąc o zabawkach kreatywnych, mamy na myśli te o prostej konstrukcji, które wymagają od dziecka zaangażowania. To akcesoria, dzięki którym maluch może się nie tylko bawić, ale też rozwijać w szerokim spektrum. Chodzi o to, by wykorzystując taką zabawkę, kilkulatek nigdy się nie nudził, za to mógł wymyślać rozmaite zastosowania, a jego kreatywność wiązała się zawsze z rozwojem, ale też bezpieczeństwem. Nie ma wątpliwości, że najlepsze zabawki kreatywne służą przez wiele lat, również kolejnym pokoleniom i zawsze są uniwersalne.

Zobacz także:
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*